הרב יעקב יוסף מדבר על בעיות של חלב במסעדות ובמלונות 21-07-2021

https://hasifot.com/v/1328

תאריך פרסום: 21.07.2021 21:49

פירוט

הרב יעקב יוסף מדבר על בעיות של חלב במסעדות ובמלונות 21-07-2021

https://hasifot.com/v/1328

 

שמה ('מהדרין') - אין שמה חשש של דם, מיד אחרי השחיטה במקום שורים את זה במים, מולחים, עושים את הכל! 

לעומת זה ה'כשר' - כמו שאמרתי: גם לא מנוקר!! וגם לא מלוח!! הם לא מולחים את זה שמה, אז מי אמר לך שעשו את כל הדברים האלה בכל השנה כולה?! אם לא עשו את זה - הכלים הם: 'בחזקת טרף!!!' 

ולכן אדם לא צריך להתפתות שיש איזה 'חזן דגול' / 'חזן מפואר' – כל הכבוד לחזנים! אנחנו אוהבים מאוד לשמוע את החזנים; גם ב'בקשות' וגם במקומות האחרים, אבל זה לא מתיר עדין לאכול חלב!!! בשביל לשמוע איזה 'חזן מפואר' באיזה שבת או באיזה חג.... 

אלה הדברים! ואני לא קורא לכם את זה מתוך ספר של הבד"ץ 'עדה החרדית' - זה של 'הרבנות הראשית' - זה הספר שלהם! הם כל שנה חוזרים על הדבר הזה!! יש משנת תשס' (2000) כאן זה תשסה' (2005) אני תריסר (12) שנים מקבל את החוברות האלה!!! וכל שנה זה חוזר על עצמו הדברים האלה.

אתה מטלפן להם אתה שואל, הם אומרים לך: 'כן! נכון!!' 

אנחנו טלפנו להם: 'האם זה נכון?' 

- 'כן הסעיף הזה נכון! לפעמים יש חלב!!' 

הם 'מודים על האמת'...

עכשיו, מי יכול לדעת: אם במלון הזה נכנס פעם חלב עם ה'כשר' הזה או לא נכנס?! אתה נמצא שמה שלוש מאות ששים וחמשה (365) ימים בשנה?! - אתה לא נמצא! אז א"כ יש בעיה גם עם הכלים – 

ולכן המילה הזאת שאומרים: 'אני מביא משגיח!'

 – המילה הזו אין לה שום תוכן! זה סתם דברים בטלים!! איך אומרים בערבית: כַּלַאם פַאדִי!...

ולכן כל אדם שרוצה ללכת לאכול במסעדה, רוצה... מותר לאכול מותר להנות מהחיים: "בְּכָל אַוַּת נַפְשְׁךָ תֹּאכַל בָּשָׂר" (דברים יב כ) אנחנו לא אוסרים לאכול בשר, אדרבה! בחג יש מצוה לאכול בשר – בתנאי: שאת הבשר הזה יבשלו בסירים כשרים! עם ישראל לא היה להם כלים כשרים בחג השבועות, לכן אכלו אז מאכלי גבינה, אנחנו עושים עד היום זכר לזה אוכלים 'מאכלי גבינה' בחג השבועות, אז יכול להיות שאותו אדם שלא היתה לו ברירה ונקלע למלון כזה – אולי יצטרך לאכול מאכלי גבינה בתוך חג השבועות. הוא רוצה לאכול בשר? - שישאר בבית! בבית ב"ה אתה יודע: הכל בסדר תמיד היה בשר 'חלק', אתנו אין לנו את הספקות, את הבעיות, אנחנו ב"ה כל השנה זהירים!!! 

אבל בתי מלון, אולם שמחות, מסעדות וכיוצא בהם בכל מקום שמכניסים את ה'כשר' – יש את הבעיות האלה!! 

נניח שוטר שיבוא יגיד לך: 'עכשיו במשטרה מבשלים לנו, ואני הייתי במטבח, ראיתי שהכל בסדר! לא היה ערבי, ולא היה נוצרי ולא היה שום דבר, לא היה 'בישולי גוים'? 

אבל תגיד לו: 'הבשר מה הוא? הבשר 'כשר' בשר שקוראים לו: 'כשר' - ויש בו גם חלב!! אז איך אתה יכול מאותו האוכל!? איך השוטר יכול לאכול שם באותה תחנת המשטרה?! וכן על זה הדרך...

כמעט בכל הארץ מכניסים את הבשר הזה שנקרא בשם: 'בשר כשר' אבל למעשה הוא לא כשר!!! בגלל התערובת החלב שיש בו. 

לכן אנחנו הזהרנו פעמים רבות!!! אמרנו את הדברים, אבל לצערנו הרבה אנשים; או שהם מתנהגים כמו פתי, או שבאמת הם פתי, אבל לפחות אנחנו חיבים להוכיח אותם! קראנו בפרשה: "הוֹכֵחַ תּוֹכִיחַ אֶת עֲמִיתֶךָ" (ויקרא יט יז) את חובתנו - אנחנו חיבים לעשות, להסביר להם בלשון יפה לאותם האנשים.

 וזה לא משנה לי אם הפרסומת היא; בעיתון דתי, בעיתון חרדי, ברדיו חרדי, אם בגלל שהיתה בפרסומת ברדיו חרדי - אז החלב הפך להיות שומן!? החלב נהיה כשר למהדרין!? מה, בהבל פיהם הם ישנו את המציאות?! לא! 

ולכן אדם לא צריך גם להתפעל מהמילה הזו: 'שמנו משגיח מיוחד!' – זה בלוף! המשגיח הזה אין בכוחו להגעיל את כל בית המלון ולהחליף את כל הצלחות - זה דברים בטלים!! אל תאמינו לאף אחד שהוא עשה את הדברים האלה!!

 וממילא אדם ירא שמים - ישמור על נפשו! "וְלֹא תִטַּמְּאוּ בָּהֶם וְנִטְמֵתֶם בָּם" (ויקרא יא מג) - המאכלות האסורות לא רק שמטמא את הנפש, דרשו חכמנו: 'וְנִטְמֵתֶם מלשון: טמטום! אח"כ יהיה המוח שלו יהיה מעפא'ן יהיה צריך לבחור אותו: שישב בממשלה, שיהיה חבר שלהם, לפי 'הכשרון' שלו שיהיה - תבין איפה הוא צריך לשבת - תשים אותו בקבינט...:)

פלייליסטים

כשרות המאכלים

 
3580 צפיות   12.01.2021 12:40:41